چگونه کانال تلگرام حرفه ای داشته باشیم ؟

مقدمه

امروزه منابع ارزشمند و رایگانی در اختیار همۀ ما قرار دارد که بیش از هر زمان دیگری در طول تاریخ، امکانی فراهم ساخته‌اند تا به‌عنوان ابزاری کارآمد از آن‌ها بهره بگیریم. تولید محتوا، ساده‌تر و ارزان‌تر از همیشه شده و ابزارهای لازم برای انتشار انواع محتوا، به‌راحتی در دسترس همگان قرار گرفته است.

حضور گستردۀ کاربران ایرانی در فضای تلگرام و فراهم کردن بستری برای استفادۀ درست از این ابزار به‌منظور شکل‌گیری کسب‌وکاری نوظهور، همان نکته‌ای است که ما را بر آن داشت تا برای نگارش این کتاب اقدام کنیم.

می‌خواهیم در این کتاب عمل‌گراتر رفتار کنیم و مرزهای کلی‌گویی را پشت سر بگذاریم و کاری اثربخش انجام دهیم.

یکی از مهم‌ترین اهداف ما، تغییر نگرش سنتی به کارکرد رسانه‌ها و شبکه‌های اجتماعی است. اطمینان داریم با به‌کارگیری مطالبی که گفته می‌شود، از فضای تئوری به عمل نزدیک‌تر شده و از نزدیک شاهد اثربخشی آن‌ها خواهید بود.

با به‌کارگیری نکته‌های این کتاب خیلی زود توانمندی لازم برای تولید محتوای اثربخش و ایجاد کسب‌وکاری سودمند را به دست می‌آورید.

اگر به فکر راه‌اندازی کانالی ارزش‌آفرین و پرمخاطب هستید این کتاب برای شماست و یا اگر کانالی دارید که رونق چندانی ندارد، این کتاب می‌تواند مسیر شما را دگرگون کند. در این کتاب‌ ایده‌های ناب و دست اولی را می‌یابید که به شما کمک می‌کنند تا به یک کارآفرین تلگرامی ثروت‌آفرین تبدیل شوید.

هیچ‌کس عضو کانالی که پر از تبلیغات خدمات و محصولات شماست نمی‌شود، اگر می‌خواهید در تلگرام بدرخشید باید محتوا داشته باشید، محتوایی مفید و کاربرپسند؛ اما این کافی نیست، بلکه باید بهترین روش‌های انتشار همه‌گیر محتوا را هم بلد باشید. در این کتاب تکنیک‌ها و ترفندهای تولید و انتشار محتوا در تلگرام را به زبانی ساده یاد می‌گیرید.

 

برای شروع فعالیت در تلگرام، باید به چه سؤالاتی پاسخ داده شود؟

راه‌اندازی کانال تلگرام و ارائۀ محتوا بر بستر آن، باید راهی باشد تا آنچه در ذهن شماست، به‌سادگی در اختیار مخاطب قرار بگیرد. برای رسیدن به این منظور، لازم است در مورد ابعاد مختلف کار، ذهنیتی روشن داشته باشید.

برای رسیدن به این هدف، قبل از اینکه به خواندن سطرهای بعدی بپردازید، چند دقیقه وقت بگذارید و جواب این پرسش‌ها را یادداشت کنید:

 

  1. هدف شما از راه‌اندازی یک کانال تلگرام چیست؟

می‌خواهید برند شخصی‌تان را تقویت کنید؟

قصد راه‌اندازی کسب‌وکار و ایجاد درآمد دارید؟

برای پر کردن وقت و به‌عنوان سرگرمی به آن نگاه می‌کنید؟

می‌خواهید از بازار رقابتی دور نباشید و برای همراهی با بازار رقبا آن را تجربه کنید؟

به فضایی برای تبلیغ محصولات خود نیاز دارید؟

  1. یک کانال موفق، دقیقاً کدام انتظار شما را برآورده می‌کند؟

باید صادقانه از خود بپرسید، درصورتی‌که روند شکل‌گیری کار به‌درستی پیش رفت، قرار است چه میزان از انتظارات شما برآورده شود و چه تأثیری بر عملکرد آتی شما خواهد داشت.

  1. می‌خواهید چه کسانی مخاطب شما باشند؟

آیا تابه‌حال به این فکر کرده‌اید که بازار هدف شما چه خصوصیاتی دارد؟ مخاطبان کانال شما، باید چه ویژگی‌هایی داشته باشند تا شما را به اهداف خود نزدیک‌تر کنند؟

  1. با استفاده از این بستر، قصد دارید چه ارزشی را به مخاطب ارائه کنید؟

مهم‌ترین قسمت فعالیت شما، باید بر ارزشی که برای مخاطب ایجاد می‌کنید متمرکز باشد. شما برای انتخاب شدن یا کنار گذاشته شدن، تنها یک کلیک فاصله‌ دارید.

بزرگ‌ترین سرمایۀ یک کانال تلگرام خوب، ارزش ویژه‌ای است که به مخاطب ارائه می‌دهد و از این رهگذر، مسیر رسیدن به هدف او را تا حد امکان کوتاه‌تر و هموارتر می‌کند.

ازاین‌رو باید تلاش کنید ارزشی منحصربه‌فرد به مخاطب ارائه دهید. ارزشی که باعث می‌شود همراهی با شما، برای او منفعت بزرگی ایجاد کند.

 

پایان قسمت اول . 

مقالات بعدی ایلیا ممبر را برای داشتن کانال کم نظیر و پربازدید را ازدست ندهید و چنانچه تصمیم به خرید کانال بصورت اماده دارید . اینجا کلیک کنید .

One thought on “چگونه کانال تلگرام حرفه ای داشته باشیم ؟

Comments are closed.